Instruktor tenisa z uprawnieniami w Krakowie.
Lekcje indywidualne. Możliwość gry w grupach. Zajęcia dla dzieci i dorosłych.
Atrakcyjne ceny. Możliwość dostosowania grafiku. Udostępniam własne rakiety.

.
.
Czy potrzebujesz instruktora tenisa?

Źródło: instruktortenisa.com

Chcesz nauczyć się grać w tenisa, ale nie wiesz czy warto zainwestować w lekcje z instruktorem? Twoi znajomi twierdzą, że to tylko strata pieniędzy? Przecież tenis to prosta gra, a nie chemia molekularna – słyszysz. Oczywiście decyzja należy do Ciebie, ale poczytaj, dlaczego warto wybrać treningi z instruktorem.

Tenis – dyscyplina sportowa rozgrywana na korcie tenisowym, polegająca na przebijaniu rakietą tenisową piłki ponad siatką na pole przeciwnika – tak brzmi definicja encyklopedyczna. Więc gra w tenisa naprawdę jest prosta – myślisz. Nic bardziej mylnego. Każdy sposób zagrania, serwisu może stanowić problem. Po co męczyć się na starcie swojej przygody z tym pięknym sportem skoro można prościej i bezpieczniej?

Zapewne tak jak wiele osób pojawiających się pierwszy raz na korcie uważasz, że instruktor nie jest Ci potrzebny bo przecież nie będziesz graczem turniejowym. Chcesz po prostu grać dla własnej przyjemności, poprawy zdrowia i kondycji. Nie jest wszak tajemnicą, że tenis wpływa pozytywnie na wiele aspektów zdrowia człowieka. Takie początki nie będą łatwe, mogą być nawet niebezpieczne dla Twojego zdrowia.

Jak to możliwe? Otóż ktoś, kto nigdy nie miał do czynienia z grą w tenisa popełnia więcej błędów niż osoba zaczynająca grę pod okiem fachowca. Stracisz dużo czasu, aby opanować ruchy pozwalające przebić piłkę tenisową na drugą połowę kortu. Zmęczysz się również biegając za piłką, która Twoim zdaniem będzie na złość Tobie przemieszczać się w niekontrolowany sposób.

Nie znając prawidłowych sposobów serwowania i zagrań możesz sobie zrobić krzywdę i nabawić się bolesnych kontuzji. Kiedy będzie Ci się zdawało, że jest już ok i grasz w miarę dobrze nie będziesz się rozwijać. Nie pozwolą na to utrwalone bezwiednie błędy w sztuce gry. Tym samym nie będzie szansy, aby odczuć satysfakcję z gry, a raz wyuczonych błędów trudno się pozbyć nawet pod okiem doświadczonego instruktora.

To, że nauka gry w tenisa z instruktorem jest kosztowna to mit. Pamiętaj, że nie musisz uczyć się indywidualnie. Dostępne są zajęcia w małych grupach. Oswoisz się z grą szybciej, a koszty są dużo niższe od lekcji indywidualnych. Dodatkowo masz szansę poznać inne osoby, które zaczynają grę i mają zapewne podobne problemy i wątpliwości. Ponadto trening z instruktorem ma wiele zalet. Jedną z ważniejszych jest to, że już po kilku spotkaniach zauważysz postępy w nauce, a lekcje nie będą męczące bo instruktor dostosuje program do Twoich możliwości.

Trening z instruktorem to również dbałość o szczegóły i bezpieczeństwo. Dowiesz się, że przed grą należy przeprowadzić rozgrzewkę oraz jak prawidłowo uderzać piłkę. Skończą się niekontrolowane loty i bezcelowe bieganie po korcie ku uciesze innych graczy. Grając z instruktorem masz również szanse na zdobycie wiedzy teoretycznej związanej z tenisem. Instruktor powie Ci także jaki sprzęt wybrać, która rakieta będzie dla Ciebie najlepsza oraz jak znaleźć odpowiedni strój na kort.

Oczywiście możesz trenować samodzielnie, jednak nie licz na szybkie efekty. Instruktor nie zagwarantuje Ci, że po miesiącu będziesz gwiazdą kortu, ale na pewno Twój stan zdrowia nie pogorszy się z powodu nieumiejętnej gry. Tenis ma rozwijać człowieka, a nie szkodzić mu. Ta gra wpływa na wiele aspektów zdrowia człowieka i trzeba umieć prawidłowo ją wykorzystać, aby nie zrobić sobie krzywdy.

Powiedz innym !

Leave a Reply